B akıcı hizmetlerihakkında merak ettiğiniz tüm sorular ve daha fazlası için aşağıdaki soruların cevaplarını okuyabilirsiniz. Bakıcılık hakkında başka merak ettiğiniz bir konu varsa bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

Bakıcı Danışmanlık Nedir?

Bakıcı danışmanlık kendi evlerinde bebek veya çocuk ya da yaşlı anne – baba gibi aile bireylerinin yatılı veya gündüzlü olarak bir kişi tarafından bakılması için İŞKUR tarafından yetkilendirilmiş aracılık hizmetlerinin genel adıdır.

Bakıcı danışmanlığı yapan firmaların bazıları yalnız yabancı bakıcı temin ettiği gibi bazıları da yalnızca bebek bakıcısı veya hasta bakıcı temin etmektedir. Ajans Real hem bebek & çocuk bakıcıları hem de yaşlı ve hasta bakıcıları temin etmektedir. Ayrıca ev işlerine yardımcı bayan eleman, villa ve çiftlikler için işçi ve çalışan temin etmektedir.

Bakıcı Danışmanlık Yasal mıdır?

Evet, bakıcı danışmanlık yasaldır. Tüm resmi izinler İŞKUR tarafından verilir ve bu izne sahip olan tüm istihdam büroları bakıcı danışmanlığı yapabilir.

Bakıcı bulmak için irtibata geçtiğiniz kişi veya kurumlardan bağlı bulundukları İŞKUR müdürlüğünü sorarak sorgulamanızı İŞKUR’dan yapabilirsiniz.

Bakıcı Nasıl Temin Edilir?

Bizden talep ettiğiniz bakıcılar, sizin istediğiniz şartlara uygun bakıcılar arasında bir değerlendirme yapılıyor. Sizin için en uygun olan bakıcıları size sunuyor ve hangisiyle çalışacağınıza siz karar veriyorsunuz.

İkinci olarak talep ettiğiniz bakıcı elimizde değilse çeşitli kaynaklar ve vasıtalarla en kısa sürede alternatifleri ile birlikte size uygun bakıcılar buluyoruz. Sonrasında yine ilkinde olduğu gibi bakıcıyı beğenme ve işe alma sürecinde siz karar veriyorsunuz.

İş Veren ile Sözleşme İmzalanıyor mu??

Evet, işverenlerle sözleşme imzalanıyor. Bulunan bakıcı işveren tarafından işe alındığına dair bir sözleşme insan kaynakları firmamız tarafından işverenle karşılıklı olarak imzalanmaktadır. Sözleşme imzalanması her iki tarafında da yararına olan yasal ve zorunlu bir işlemdir. İŞKUR, bu sözleşmeyi zorunlu kılmaktadır.

Bakıcı danışmanlık firmamız ve işverenle imzalanan sözleşmede özel maddeler de olacağı gibi bakıcıdan memnun kalınmazsa 2 ay içerisinde ücretsiz yeni bir bakıcı temin edileceği garanti kapsamındadır.

Bakıcıdan Memnun Kalınmazsa Ne Olur?

Anlaşmamız sonrasında bizden aldığınız bakıcıdan memnun kalmadığınız durumunda endişe etmenize mahal yoktur. Çünkü ilk 2 ay boyunca memnun kalmazsanız garantimiz kapsamında aradığınız özelliklerde yeni bir bakıcıyı size ücretsiz olarak temin ediyoruz.

Bakıcı garantisi kapsamında yalnızca işverenlerimize değil bakıcılarımıza da aynı garantiyi vermekteyiz. Bakıcılar da anlaşıp girdikleri işten ayrılabilirler. Bu kapsamda da işverene 2 ay içerisinde yeni bir bakıcı ücretsiz olarak bulunur.

Bakıcı Kaç Günde Bulunuyor?

Bakıcılar mümkün olduğunca hızlı bir şekilde bulunur. Elimizdeki bakıcı özgeçmişleri yeterli ise aynı gün ve ertesi gün bakıcılar bulunmuş olur. Eğer aradığınız bakıcıda çok özel şartlar varsa birkaç gün içerisinde bakıcı temin edilir.

Ajans Real İnsan Kaynakları bakıcı havuzunda çok sayıda bakıcı bulunur. İşe yerleştirdiğimiz bakıcıların arkasından devamlı yeni bakıcıları bünyemize katarız ve bizden bir işveren bakıcı isterse hızlı bir şekilde bakıcıyı temin ederiz.

İşverenler Bakıcılarla Nasıl Ön Görüşme Yapıyor?

İşverenlerden aradıkları bakıcının özelliklerini aldıktan sonra değerlendirme sonucunda işverenin aradığı özellik ve şartlara uygun bakıcılar tespit edilir. Ardından işverenle bakıcıların da maaş, diğer haklar gibi şartları konuşulur. Belli bir olgunluğa ulaşılan bakıcılarla işveren ister işverenin istediği yerde isterse bakıcı danışmanlık ofisimizde buluşur.

Görüşmede birden fazla bakıcı var ise işveren istediği bakıcıyı işe almakta serbesttir.